Power Joga

Primárne karty

Jóga

Red Power Joga

Dynamická a fyzicky náročnejšia forma cvičenia založená na vlastnostiach červeného svetla dodávajúca energiu.

Účinky: chudnutie, dôkladné precvičenie tela, detoxikácia organizmu, spevnenie svalstva a vyformovanie problémových partií tela (zadok, brucho, paže, nohy).

Popis: Cvičenie je založené na pravidelnom opakovaní základných pozícií / ásan / z jogy, ktoré sú dynamicky zaradené za sebou a synchronicky zladené s dychom. Každá asána sa vyznačuje svojim osobitým významom a má najrôznejšie účinky: stimulujú, ukľudňujú, energizujú, vytvárajú odolnosť, silu koncentrácie, vnútorný pokoj a pod. Pri power joge sa spája dych s plynulým pohybom, to znamená plynulé prechádzanie medzi jednotlivými asánami. Na posilnenie sa využíva vlastná váha tela. 
Cvičí sa v sprievode červeného svetla. 
Červené svetlo interaguje s telom tým, že prenká do prvých 2 mm kožného tkaniva, čo umožňuje jeho absorpciu a zvyšuje tvorbu energie na bunkovej úrovni.
Rovnaký mechanizmus je zodpovedný aj za mnohé výhody slnečného žiarenia, ktoré obsahuje červené vlnové dĺžky ako súčasť svojho spektra. Slnečné svetlo je však dodávané so škodlivým UV svetlom, takže červené svetlo je mimoriadne prospešné pre naše zdravie.
Niektoré z týchto výhod sú nasledujúce: zvyšuje bdelosť, podporuje zdravý spánkový cyklus, upokojuje zapálené svalové tkanivo, znižuje opuchy a bolesti kĺbov, zvyšuje metabolizmus a urýchľuje chudnutie, podporuje rovnováhu produkcie kolagénu pre mladú a zdravú pokožku,odstraňuje hormonálnu nerovnováhu u mužov aj u žien. Dôvodom, prečo je červené svetlo také dobré je, že koža, mozog a svaly sú uspôsobené na výrobu mitochondriálnej energie. Mitochondrie sú malé štruktúry vo vnútri našich buniek, ktoré sú hybnou silou ľudského tela. Z nášho jedla berú tuk, cukor a bielkoviny a kombinujú ho s kyslíkom a premieňajú ho na energiu. Červené svetlo je absorbované proteínom v mitochondriách nazývaným Cytochrome C Oxidase a je zložito zapojené do konečných štádií respiračnej energie, oxidu uhličitého a vody. Správne fungujúce mitochondrie sú nevyhnutné pre všetky funkcie života a predpokladá sa, že červené svetlo odstraňuje inhibičnú / stresovú molekulu nazývanú oxid dusnatý, čím obnovuje normálnu funkciu spracovania kyslíka a premieňa ju na energiu. Z tohto hľadiska má červené svetlo jedinečný antistresový účinok a nepriamo normalizuje produkciu energie, ktorá umožňuje nášmu telu vykonávať všetky normálne funkcie optimálne; od rýchlejšej bunkovej opravy / hojenia po normalizovanú produkciu kolagénu.
 

Vhodná pre: mierne pokročilých, ktorí už ovládajú základné asány ale pridať sa môžu kľudne aj začiatočníci.  

Trvanie: 60 min

Cena: 6 €
alebo si môžete vybrať členský program TU
Platí karta Multisport

Lektor: Mia

Prihlásiť sa na lekciu

data
Max. počet ľudí: 
6
Dátum udalosti: 
20.09.2019 -
18:00 - 19:15
Cena: 
6 €
Zrušiť
Zobraziť možnosť - Moja prvá lekcia zdarma: