Fyzio masáž

Cena: 
40 €

Znovu objavte pohodu vo vlastnom tele.

Účinky: uľavuje od bolesti chrbta a hlavy, napomáha k znovuobnoveniu stratenej energie. Zlepšuje krvný obeh, imunitný systém a metabolizmus. Detoxikácia organizmu, posilnenie imunitného systému, zníženie krvného tlaku, odstránenie bolesti hlavy, migrén, celkové psychické a fyzické uvoľnenie, úľava pri bolestiach chrbta, spomalenie procesu starnutia, prevencia proti chorobám, pri pravidelnom absolvovaní masáži môže dôjsť aj k zmierneniu, a v určitých prípadoch aj trvalému odstráneniu dlhotrvajúcich zdravotných problémov.

Popis:  Masáž u nás prebieha v príjemnom prostredí. Pri tomto type masáže je úvodná konzultácia s klientom, najmä ak sa jedná o prvé stretnutie. Maséer s klientom preberie, za akým účelom na masáž prichádza, akými bolesťami trpí, na ktoré oblasti je potrebné sa zamerať a zistí, či má klient nejaké zdravotné obmedzenia. Pri samotnej masáži využíva masér jednotlivé hmaty ako sú napríklad trenie, vytieranie, hnietenie, tepanie, chvenie a tak systematicky pôsobí na rôzne štruktúry zvolených partií, na kožu, podkožie, na svaly a šlachy, kĺby a kĺbové púzdra, medzikostné priestory, dlane a plosky nôh. Masíruje sa celé telo, ale špeciálna pozornosť sa venuje časti, s ktorou má klient problém. Mechanickou stimuláciou dochádz k odstránenie zrohovatených buniek pokožky, k prekrvenie kože a podkožia, zvýšenému prísunu kyslíku a živín a odplaveniu odpadových látok. Pôsobíme tak na lymfatický a žilný systém, ktoré sú zodpovedné za obranyschopnosť organizmu, podporíme tým imunitu. Zvýšeným prekrvením tiež urýchlime regeneráciu svalov a zlepšíme svalovú výkonnosť. 
Nezanedbateľným účinkom je pozitívne pôsobenie na psychiku, podľa zvolených techník môže mať ako skľudňujúci, tak stimulujúci účinok.
Záver masáže je vedení v duchu celkého skludnenia a vyladenia. 
Masíruje sa v oblečení.

Masáž je vhodným doplnkom fyzioterapie alebo zdravotného cvičenia, pretože stimuláciou nervových zakončení v koži dokáže zmierniť bolesť v danej oblasti, ktoré k nej majú funkčný vzťah. Hlbšími hmatmy je možné pozitívne ovplyvniť svalové zatvrdliny (trigger pointy) v kĺbových púzdrach alebo šlachových pochvách.

Po masáži je vhodné relaxovať a vyhnúť sa väčšej fyzickej námahe do konca dňa. Zároveň vrelo odporúčame, vzľadom k zvýšenému bunečnému metabolizmu, dostatočný prísun tekutín, ktorý je nutný pre vyplavenie odpadových látok z organizmu. Preto máme na recepcii k dispozícii šálku bylinného alebo zeleného čaju, či neperlivú vodu.
 

Kontraindikácie: nedoporúča sa osobám s vysokým stupňom osteoporózy, s kŕčovými žilami a čerstvými poúrazovými stavmi. Určité obmedzenia je treba dodržať aj u osôb s nachladnutím, pri menštruácii, v tehotenstve, prvý mesiac po pôrode a ľuďom s veľmi vysokým krvným tlakom. Onkologické ochorenia. 

Cena:

40€ - 90 min

Rezervácie na tel č. 0944548849