Joga Nidra

Cena: 
6 €

Stav hlbokého sebauvedomenia

Účinky: zlepší spánok, uvoľňuje svalové a emočné napätie, účinky vidieť už po prvej lekcii

Popis: Joga nidra je vedomý stav medzi spánkom a bdením.  Moderná psychológia tento stav nazýva hypnotický stav. Hodina joga nidry sa rovná štyrom hodinám spánku. Myseľ je vo výnimočnom postavení a schopnosti prijímať. Rozvíja sa intuícia, otvára sa "tretie oko", čo je zdrojom pre pochopenie situácií a hladania odpovedí na otázky, ktoré človek má v bdelom stave.  

Cvičenie zasahuje aj do oblasti podvedomia, odkiaľ pochádzajú naše „nevysvetliteľné“ motívy, nepochopené zážitky, spomienky… Tie predstavujú pre nás skrytú hrozbu v bežnom živote, pretože nenápadne ovplyvňujú naše konanie, myslenie a tým i celkový zdravotný stav.

Ak nespracované obsahy podvedomia v stave hlbokého sebauvedomenia „rozpoznáme“ a necháme prejaviť sa, oslobodzujeme sa od nich. Preto sa joga nidra niekedy označuje aj ako jasnovidný stav vedomia.​

Joga nidra postupne prevádza telo i psychiku cez stupne otiahnutia pozornosti (PRATJAHÁRU) až po vnútornú meditáciu (DHJÁNU). Podstatou cvičenia je tzv. rotácia vedomia a precítenie rôznych častí tela, dychu či myšlienok.  Joga nidra sa vykonáva v ľahu.

Vhodná pre: úplných začiatočníkov ale aj skúsenejších meditátorov.

Trvanie: 45 min

Cena: 6 €

alebo si môžete vybrať členský program TU

Lektor: Mio

Prihlásiť sa na meditáciu

Zobraziť v novinkách: 

Nie