Workshop Core Yoga - Funkčný Stred Tela

Cena: 
€25 - €35

WORKSHOP CORE YOGA - FUNKČNÝ STRED TELA

Sted tela, často nazývaný "CORE" je veľmi dôležitou časťou nášho tela. Ukrýva pre život dôležité orgány, vytvára posturu nášho tela a vychádza z neho všetok pohyb. Core - hlboký stabilizačný stystém tela je dokonalý systém svalov v našom tele, ktoré nám pri správnom fungovaní umožňujú vykonávať každodenné pohyby bez problémov a bolestí. Udržiavajú naše telo uvoľnené, pružné a pevné zároveň. Dovoľujú nám ohýbať sa, tancovať, zdvíhať bremená, preciťovať a vnímať náš stred.

CORE YOGA je zameraná na posilnenie stredu tela a hlbokého stabilizačného systému s dôrazom na silu dychu, pružnosť a silu svalov, rovnováhu a koordináciu pohybu. Napomáha k úprave držania tela a každodenných pohybových stereotypov. Práve bolesti chrbta sú spôsobené častým preťažovaním, náročnou či stereotypnou fyzickou záťažou, zlým držaním tela či nevhodným pohybovým stereotypom. Posilnením stedu teda tak napomáhame správnej fukcii bránice, aktívnemu zapojenie celeého tela a tím predchádzame aj bolestiam chrbta, najmä v bedrovej časti.

Cieľom workshopu je preniesť zdravý pohyb do každodenných činností a do iných športových aktivít. Zacvičíme si jogu zameranú na silu s aktiváciou stredu tela, naučíme sa jogové dychové techniky, ktoré využívajú bránicu a v závere cvičenie sa dostaneme až po pozícu vrany. Výsledok správneho zapájania tela pri každodenných činnostiach je ploché pevné brucho a chrbát bez bolesti. 

Workshop je určený pre všetkých, ktroých zaujíma táto téma a je vhodý aj pre začiatočníkov.

OBSAH WORKSHOPU

  • Čo je “CORE” a prečo je pre nás tak dôležitý
  • Správne nastavenie tela v stoji, sede a ľahu
  • Jogové pozície s ohľadom na funkčnosť stredu tela
  • Cviky na posilnenie hlbokého svalstva brucha
  • Ucelená jogová zostava na zapojenie CORE spolu s pretiahnutím chrbta
  • Pozícia Vrany - BAKASANA
  • 20 min Jogové dychové techniky zamerané na aktiváciu hlbokého stabilizačného systému so zapojením bránice a svalov brucha, vnútorné skľudnenie
  • Záverečné uvoľnenie a relaxácia k načerpaniu novej energie a regenerácie svalov i mysle v sprievode tónov tibetských misiek

DÁTUM A ČAS:

SOBOTA  4. 4. 2020 od 10:00 - 12:00
 

LEKTOR:

Pavol Kujan 
@jogasPalim

Pohyb je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou od detstva a neviem si bez neho predstaviť svoj život. Ako športovec som sa pred 10 rokmi stretol s jogou, ktorá mi ukázala inú formu pohybovej aktivity, ako aj duchovný rozmer. Vďaka joge som strávil 6 mesiacov v Indii, kde som jogu študoval. Od tej doby sa joga stala neoddeľitelnou súčasťou môjho života. 

CENA: 

€25 pri rýchlom registrovaní a platbe do 21.03.2020
€35 po dátume 21.03.2020
 

Sumu je potrebné uhradiť vopred prevodom na náš bankový účet, až potom bude vaše miesto rezervované na kruze. /Nutné uhradiť najneskôr do 26.03.2020 od registácie, potom vaša registácia prepadá a miesto sa ponúkne ďalším záujemcom./

Číslo účtu: 2101326973
IBAN: SK7783300000002101326973
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
V správe pre príjemcu prosím uveďte vaše meno, priezvisko a názov Kurzu.
 

STORNO PODMIENKY:

Po úhrade poplatku je tento poplatok vratný iba po individuálnom posúdení vedenia spoločnosti Gemini centrum. Po 26.03.2020 je poplatok nevratný a nie je možné nárokovať si vrátenie sumy či kompenzáciu v prípade neúčasti, zmeny postoja či akejkoľvek prekážky, pre ktorú sa nemôžete aktivity zúčastniť. Je však možné preniesť rezerváciu na inú osobu.
V prípade zrušenia workshopu, či inej akcie z našej strany Vám bude ponúknutý náhradný termín alebo Vám bude poplatok vrátený.

***Naše štúdio je plne vybavené, stačí si priniesť niečo pohodlné na cvičenie.***

Tešíme sa na Vás.

Registrovať sa na workshop

 

Zobraziť v novinkách: