Mirka Migašová

Jedno ráno, v Marci roku 2013, som sa zobudila a cítila silné volanie po zmene. V Londýne som mala teplučké miestečko u Gordon Ramsay, dobrý plat, veľa priateľov avšak niečo chýbalo. V posteli, s počítačom na kolenách som si povedala, že nepôjdem do práce, pokiaľ si neaplikujem aspoň na jednu dobrovoľnícku stáž. Prst padol na lektorku angličtiny v Phnom Penh, Kambodža. Do 24 hodín som mala vyrozumenie...berú ma!

V tom momente sa mi život začal otáčať o 360 stupňov. V Septembri toho istého roku som už sedela v lietadle smerom Kambodža. Štvrť roka strávených ako učiteľka bolo nezabudnuteľných. A tu sa začala aj moja jóga cesta. Po večeroch sme cvičievali na terase a ja som už tam vedela, že moje ďaľšie cestovanie bude nie za pamiatkami, ale za jógou.

Cestovala som ďaľších 7 mesiacov a vyhľadávala miesta, kde sa kvalitne robila jóga. Bali, Malajzia, Singapore, Thajsko, India, Nepál. Počas ciest v Indii som stretla Swami Satchidanand, s ktorým som strávila 2 mesiace v Rishikesh a Himalájach praktikovaním Pranayama a Kriya. Po návrate domov som Swami Ji pozvala na 3 mesačný pobyt na Slovensko rozširovať jeho učenie.

Počas nasledujúcich rokov sa moje vedomosti v jóge prehlbovali a ja som cítila, že som pripravená na učiteľský kurz. India bola prvá voľba a po intenzívnom mesiaci som získala RYT 200, licenciu akreditovanu Jógovou Alianciou ako aj certifikát o absolvovaní Himalayan Iyengar Yoga Centre.

V Trenčíne pôsobím od Marca 2018 a budem sa na Vás tešiť na hodinách Power a Vinyasa jógy. Hodiny budú dynamické, plné elánu a endorfínov a čakajte, že sa asi trošku zapotíte.