Jednodňové meditačné sústredenie s Budhistickým mníchom

Cena: 
35 € / 45 €

Jedinečná príležitosť zažiť skutočnú meditačnú skúsenosť pod vedením človeka, ktorý zasvätil takmer celý svoj život meditácii a hľadaniu pravdy. Ctihodný Bhante Sati Santikaro je jediný slovenský plne ordinovaný budhistický mních s viac ako 10 ročnou meditačnou praxou.

Bhante je človek s veľkým srdcom, z ktorého je cítiť veľkú pokoru, pokoj a vnútornú vyrovnanosť.

Stretnúť takéhoto človeka a počuť jeho učenie je dar a dobrá karma.

A my sme nesmierne poctený, že môžeme privítať v Gemini Centre takúto vzácnu návštevu.

 

Program:

 

10.00 Privítanie a úvodná ceremónia

10.30 Prednáška na tému meditácia a skľudnenie mysle

11.00 Meditácia pod vedením Bhante Sati Santikara

11.45 Q&A

12.00 Prestávka na obed

13.00 Prednáška o živote mnícha

13.30 Meditácia pod vedením Bhante Sati Santikara

14.15 Q&A

14.45 Záver, odovzdanie darov a poďakovanie

 

(časy sú orientačné)

 

/V buddhistickej tradícii sú mnísi odkázaní na štedrosť a dary ľudí, ktorí prijímajú učenie od nich.

Na záver nášho dňa budú Bhantemu odovzdané dary za jeho čas a učenie. Každý sa môže pridať a podarovať mu čokoľvek vo forme finančného aj nefinančného daru. V prípade otázok o vhodnosti daru, píšte info@geminicentrum.sk/

 

Dátum a čas:

Sobota 28.3.2020 od 10.00 - 15.00

 

Vhodné pre: všetkých, aj ľudí, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s meditáciou

 

O Lektorovi:

 

Ctihodného Sati Santikara zaujímalo hľadanie hlbšej pravdy o sebe i o živote už od mladosti. Ako šestnásťročný sa zúčastnil prvého meditačného sústredenia a od tej doby pravidelne navštevoval rôzne meditačné kurzy a semináre. Počnúc Oshovými a zenovými meditáciami, cez kurzy rozšíreného vedomia, až po taoizmus, či rôzne orientálne formy duchovného liečenia.

  V prvom roku tretieho tisícročia sa Ctihodný Sati Santikaro stretol s malajzijským budhistickým mníchom Bhante Sujivom a pod jeho vedením sa v nasledujúcich troch rokoch zúčastňoval meditačných, prevažne vipassanových ústraní.

   V roku 2004 odišiel do Malajzie, kde podstúpil meditačný výcvik pod vedením známeho barmského učiteľa meditácie Sayadaw U Panditu. Po skončení ústrania bol 12. novembra 2004 vysvätený ako budhistický novic (samanéra) v Lunas Buddhist Hermitage v Malajzii. Tu mu bola 14. decembra 2007 udelená aj vyššia ordinácia na théravádového mnícha (bhikkhu) rešpektovanými barmskými učiteľmi Sayadaw U Candima a Sayadaw Dr. Sunanda.

Neskôr prijal ordináciu aj v lesnej tradícii (Dhammayut) v kláštore Wat Thung Pho s významným preceptorom a opátom provincie Buriram, Ctihodným Luang Phor Art (Phra Ratchphisansuthi Avuddhapañño).

Ako théravádovému mníchovi s vyše desaťročnou praxou (teda viac než 10 vassa) mu prináleží aj úctivé oslovenie Théra (Starší).

 

V rámci svojho mníšskeho pôsobenia a rôznych misií, navštevuje Ctihodný Santikaro väčšinu krajín juhovýchodnej Ázie, najmä Thajsko, Indonéziu, Malajziu, Singapur, Barmu, Laos, Kambodžu a Indiu.

 

 

Cena:

€35 pri rýchlom registrovaní a platbe do 14.03.2020

€45 po dátume 14.03.2020
 

Sumu je potrebné uhradiť vopred prevodom na náš bankový účet, až potom bude vaše miesto rezervované na udalosť. /Po prihlásení nutné uhradiť do 3 dní od registrácie, potom vaša registrácia prepadá a miesto sa ponúkne ďalším záujemcom./

 

Číslo účtu: 2101326973

IBAN: SK7783300000002101326973

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

 

V správe pre príjemcu prosím uveďte vaše meno, priezvisko a názov udalosti.

 

Storno podmienky:

 

Po úhrade poplatku je tento poplatok vratný(časť z neho) iba po individuálnom posúdení vedenia spoločnosti Gemini centrum. Po dátume je poplatok nevratný a nie je možné nárokovať si vrátenie sumy či kompenzáciu v prípade neúčasti, zmeny postoja, či akejkoľvek prekážky, pre ktorú sa nemôžete udalosti zúčastniť. Je však možné vašu rezerváciu preniesť na inú osobu.

V prípade zrušenia udalosti z našej strany Vám bude ponúknutý náhradný termín alebo Vám bude poplatok vrátený.

 

***Naše štúdio je plne vybavené, stačí prísť.***

 

Tešíme sa na vás.

Prihlásiť sa na udalosť

Zobraziť v novinkách: